play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zawiercie: Nowoczesny oddział Szpitalu Powiatowego już czeka na otwarcie!

today23 lipca 2021

Background

Po trwającym kilka miesięcy remoncie, 26 lipca o godz. 11.00 w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu odbędzie się otwarcie zmodernizowanego oddziału obserwacyjno-zakaźnego z pododdziałem skórno-wenerologicznym. Nowy oddział zajmuje dwa piętra budynku D.

To 20 nowoczesnych pokoi z węzłami sanitarnymi i śluzami, w tym 18 sal jednoosobowych.
Utworzono między innymi specjalny pokój dla rodzin pacjentów wyposażony w system komunikacji video pozwalający na rozmowę z pacjentem znajdującym się w sali chorych.

 

By zapewnić możliwość bezpośredniego kontaktu, wykorzystano istniejącą infrastrukturę budynku. Rozciągające się na całej długości oddziału balkony zostaną udostępnione odwiedzającym. Pod opieką pracownika szpitala rodziny będą mogły przez szybę zobaczyć się z bliskim. Pozwoli to na kontakt chorego z rodziną z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego.

Wbudowany system wideo umożliwia także szybki kontakt z dyżurką pielęgniarską. 4 sale nadzoru posiadają system całodobowego monitoringu pozwalający na obserwację ogólnego stanu pacjenta oraz pomiar parametrów życiowych. Dzięki wydzieleniu dodatkowych pomieszczeń utworzono także 2 gabinety diagnostyczno-zabiegowe oraz gabinet USG. Oddział ma także własną izbę przyjęć z gabinetem lekarskim.

Prezentacja oddziału odbędzie się w poniedziałek 26 lipca o godzinie 11.00, w budynku D Szpitala Powiatowego w Zawierciu przy ulicy Miodowej 14.

 

Fot: Facebook/ Szpital Powiatowy w Zawierciu

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content