play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zawiercie. Wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 78 jest już przejezdny

today9 października 2020

Background

Wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 78 jest już przejezdny. Wykonawca oddał obiekt do użytku dwa miesiące przed terminem. Prace w tym miejscu jeszcze trwają. Jednak mają nie wpływać na płynność ruchu.

Zoptymalizowaliśmy organizację pracy tak, aby w pierwszej kolejności wykonać roboty na części przejazdowej. Taki sposób prowadzenia prac zaowocował wcześniejszym usunięciem utrudnień i oddaniem obiektu do ruchu prawie 2 miesiące przed terminem umownym. -informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Prace wykończeniowe, w obrębie inwestycji, jeszcze trwają, ale nie powodują one ograniczeń w ruchu ani na drodze krajowej, ani na przejeździe pod obiektem.

Wybudowany w 1970 roku wiadukt położony jest w km 119+569 drogi krajowej nr 78, nad linią kolejową i ulicami miejskimi – Towarową, Kościuszki i Okulickiego w Zawierciu. Jego remont polegał m.in. na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia i ich odtworzeniu wraz z reprofilacją płyty pomostowej i wymianą izolacji płyty pomostowej, naprawie konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu. Ponadto w zakres remontu wchodzi odtworzenie nawierzchni na dojazdach, przycinka drzew oraz wykonanie prac porządkowych. Wartość robót wyniesie blisko 9 milionów zł.

Źródło: GDDKiA

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content