play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zawiercie: Wybuch gazu uszkodził 7 mieszkań!

today16 sierpnia 2021

Background

Wybuch gazu uszkodził siedem mieszkań jednego z budynków w Zawierciu przy ulicy Szymańskiego. Ewakuowano 20 osób, 4 zostały ranne. Do eksplozji doszło wczoraj po południu na ostatnim piętrze dwupiętrowego budynku mieszkalnego.

Jak poinformowali strażacy, wybuch uszkodził jedną z wewnętrznych ścian budynku. Poważnie poparzony został mężczyzna znajdujący się w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji. Kobieta z sąsiedniego mieszkania została przygnieciona gruzem z uszkodzonej ściany. Oboje są w szpitalu. Ranne zostały także dwie inne osoby, które jednak nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jedna z nich jest lekko poparzona. Ewakuowano 20 lokatorów domu.

To nie jedyna eksplozja podczas minionego weekendu. W sobotę, wcześnie rano, donośny huk słyszeli mieszkańcy okolic Rybnika. Rozsadziło zbiornik techniczny na bezobsługowej myjni samochodowej przy ulicy Głównej w Jejkowicach. Sprawa jeszcze jest badana, ale najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej w budynku, a potem do wybuchu. Z pożarem myjni walczyły trzy zastępy strażaków. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia i szacowanie strat.

Również w sobotę, ale po południu bardzo nerwowo było w miejscowości Ligota-Mokrzesz w powiecie myszkowskim, Podczas prac budowlanych operator koparki uszkodził rurociąg gazowy średniego ciśnienia. Trzeba było ewakuować 25 osób z 13 pobliskich budynków. Na miejsce zadysponowano straż pożarną i pogotowie gazowe. Sytuację opanowano po kilku godzinach.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content