play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Zawiercie: Znęcał się nad partnerką i jej 13-letnim synem! „Byli bici i poniżani”

today27 sierpnia 2021

Background

Znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką i jej 13-letnim synem. Bił rękoma po ciele, ubliżał im i groził pozbawieniem życia. 31-letni oprawca z Zawiercia został zatrzymany przez policję. Usłyszał już zarzut i został objęty policyjnym dozorem. 

W miniony wtorek o przemocy domowej, której doświadczała 35-latka i jej syn dowiedzieli się policjanci z Zawiercia. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że kobieta już od dłuższego czasu jest bita i poniżana przez partnera. Tak też miał być traktowany przez mężczyznę 13-letni syn pokrzywdzonej.

31-letni oprawca został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, mężczyzna ma opuścić mieszkanie, nie może też zbliżać się do pokrzywdzonych. Za znęcanie się grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu swojej partnerki.

Znak, który ratuje życie!

Osoby dotknięte przemocą mogą również „wołać o pomoc” dając dyskretny sygnał. Gest dłoni, zauważony w porę przez inną osobę, może być początkiem wyjścia z trudnej sytuacji. Ten prosty i czytelny ruch dłoni może nawet uratować ludzkie życie. Wykonanie tego znaku jest proste: pokaż otwartą dłoń, a później złóż dłoń w pięść chowając kciuk do środka.

Co zrobić, gdy ktoś pokaże nam ten znak?

  • Zachowaj spokój i nie daj poznać po sobie, że coś jest nie tak, zwłaszcza wtedy, gdy obserwuje nas potencjalny sprawca. Ofiarę mogłoby to narazić na konsekwencje.
  • Zakończ spotkanie lub rozmowę, tak jakby nic się nie stało.
  • Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się do najbliższej jednostki policji i opowiedz o zdarzeniu. Poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła o pomoc.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content