play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Zbiórka WOŚP w Piekarach Śląskich

today31 stycznia 2021

Background

Wolontariusze kwestujący na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działali dzisiaj w różnych miastach na terenie Polski. Dlaczego zbierają pieniądze na rzecz fundacji Jurka Owsiaka?

Blisko 70 młodych osób wzięło udział w tegorocznym, XXIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Piekar Śląskich. Oni wszyscy zaangażowali się w zbiórkę, której celem jest zakup sprzętu medycznego niezbędnego do diagnostyki i leczenia schorzeń z zakresu laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Biorący udział w akcji podkreślają, że pomoc drugiemu człowiekowi jest ważna niezależnie od trudności, z którymi muszą borykać się w związku z koronawirusem: -Najbardziej do udziału w zbiórce zachęciło mnie to, że mogę pomóc drugiemu człowiekowi. Sprzęt, który jest zakupywany za pieniądze ze zbiórki wykorzystywany jest później w różnych placówkach medycznych na całego kraju – mówi jeden z wolontariuszy.  Zapału nie zgasił nawet dokuczający dzisiaj mróz. Ile pieniędzy zdołano uzbierać? O szczegółowych statystykach poinformował piekarski sztab mieszczący się w budynku Akademickiego Zespołu Szkół, który wciąż aktualizuje dane:

Ile ostatecznie uda się zebrać? Tego nie wiadomo, ale wrócimy jeszcze do tej sprawy.

Nie sposób nie wspomnieć o najważniejszej licytacji na rzecz WOŚP zorganizowanej przez naszą redakcję wraz z Radosławem Palaczem, której przedmiotem była możliwość współprowadzenia programu na antenie Radia Piekary:

Ostateczna kwota robi wrażenie, za co dziękujemy! Warto też dodać, że dziś na terenie u stóp Kopca Wyzwolenia odbył się wyjątkowy spacer, o którym w mediach społecznościowych informował Radosław Palacz. Jak sam opisuje to wyjątkowe wydarzenie?

Jak ja uwielbiam spacery ….
Gdy zapowiadałem kilka dni temu mój spacer na Kopiec, pojęcia nie miałem, że aż tylu ludzi będzie miało ten sam pomysł na cudowne spędzenie popołudnia 😉
Pogoda dopisała, piękne słoneczko ☀️ i delikatny mrozik, taka aura u wszystkich spowodowała dodatkowy przypływ pozytywnej energii.
Nie mam pojęcia ilu było spacerowiczów na terenie Kopca, na pewno sporo, ale najwidoczniejsi i najważniejsi byli dzisiaj Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️. Brawa dla Was kochani, jesteście niesamowici, duma człowieka rozpiera, że mamy tak fantastycznych ludzi wokół siebie.
Nie mogę jednak nie wspomnieć o pewnym superbohaterze, chyba najmłodszym, a już na pewno najdzielniejszym wolontariuszem w Piekarach Śląskich . Igorek zaczął zbierać do puszki WOŚP już od 7 rano, pod Kopcem napełniał już kolejną skarbonkę. Miałem ten zaszczyt troszkę mu pomagać, chłopczyk jest cudny. Ale na koniec rozbroił mnie na części pierwsze, podszedł jeszcze raz do mnie z mamą i zapytał : Panie Radku, a kiedy ja będę mógł zostać wolontariuszem Grupy SPI , no rozmiękłem jak ziemia przy odwilży. Igorku powtórzę to jeszcze raz, jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałe dzieciaki jak ty, a wolontariuszem jesteś od momentu kiedy tylko zacząłeś pomagać❤️❤️❤️. Ogromny szacunek dla rodziców tego zucha.
Igorek to rekordzista w Piekarach, chłopczyk zebrał – UWAGA – 1754,94 . Igorku Uja Radzio bardzo dumny. BRAWOOOOOO 👏🏻👏🏻👏🏻😍😍😍
Przy tylu niesamowitych spacerowiczach pomysł przyszedł szybko, sekund pięć i ogień.
ROBIMY PIEKARSKIE SERDUCHO NA ZNAK WSPARCIA DLA WOŚP.
Pięknie się złożyło, że akurat ratownicy wracali z Chechła i wpadli na kopiec podziwiać widoki, przy okazji mieli oko na spacerujących, czy czasem ktoś nie potrzebuje pomocy. Korzystając z okazji, że ratownicy mieli przy sobie megafon, pożyczyłem go od nich i reszta to już była pestka .
Kilka słów instrukcji co i jak przez głośnik i w 5 minut powstało
PIEKARSKIE SERDUCHO JAK MALOWANE , brawo ludzie, BRAWOOO 👏🏻👏🏻👏🏻
Mrozik dawał się we znaki, jednak znowu ktoś przypadkowo pomyślał aby tych wszystkich spacerowiczów ogrzać, No i zapłonęły ogniska, dobra dusza przywiozła drewno, inne dobre dusze zapewniły ciągły ogień. Brawo.
Kopiec Wyzwolenia znowu stał się świadkiem cudownych chwil. To wyjątkowe miejsce przyciąga wyjątkowych ludzi. Jako wolontariusz WOŚP, administrator grupy SPI, mieszkaniec Piekar Śląskich, dziękuje Wam serdecznie za te piękne chwile podczas dzisiejszego spaceru.
Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ❤️ od zawsze i na zawsze – do końca świata i jeden dzień dłużej.
Na terenie naszego miasta, multum wspaniałych ludzi starało się aby ten dzień był wyjątkowy. Niezmierzony wkład w powodzenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śl. I LO im. Króla Jana III Sobieskiego, Radio Piekary
oraz prezydent Miasta Piekary Śl. Sława Umińska-Duraj, setki wirtualnych skarbonek i licytacji, oraz oczywiście dziesiątki tysięcy Nas mieszkańców Piekar i okolicznych miejscowości, którzy od wielu, wielu lat wspieramy WOŚP.
Duma rozpiera dodatkowo, że wielu Naszych sąsiadów postanowiło świętować 29 finał właśnie w Piekarach Śląskich, dzięki sąsiedzi 🤜🤛
Administracja Grupy SPI dziękuje z całego serca za wsparcie i chęć działania na każdym polu i każdej sytuacji jaka się pojawi.
SPI – w grupie SIŁA 💪💪💪

 

ułożone zostało wielkie serce, w co zaangażowały się setki osób, które pojawiły się w centralnym punkcie miasta:

W działania te włączyli się, jak zwykle, Wolontariusze Gwoździa, którzy pomagali między innymi w ustawieniu serduszka na kopcu i palili tam ognisko. -Od 3 lat jesteśmy na kopcu wraz z SPI i będziemy… Do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi w rozmowie z naszym reporterem Maciej Gwóźdź – prezes grupy Wolontariusze Gwoździa. Jak przebiegał dzisiejszy dzień na terenie miasta? Pokazujemy to na fotografiach:

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content