play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zdajesz w tym roku maturę? To propozycja dla Ciebie!

today17 września 2020

Background

Zdajesz w tym roku maturę? To propozycja dla Ciebie! Seria 10. wirtualnych wydarzeń, podczas których „matura spotyka się ze studiami” rozpocznie się 17 września w Małopolsce, a zakończy 30 września na Śląsku. Podczas każdego salonu uczniowie najstarszych klas liceów i techników będą mogli zapoznać się (w godz. 10:00-13:00) z wymogami matury 2021 oraz webinarami ekspertów i youtuberów edukacyjnych (16.00-19.00). Podczas całego wydarzenia (10-19) uczniowie będą mogli odwiedzić wirtualne stoiska uczelni, na których uzyskają wiedzę na temat oferty kształcenia i zasad przyjęć na studia w roku akademickim 2021/22.

Zdajesz w tym roku maturę? To propozycja dla Ciebie! Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już harmonogram na 2021 rok: egzamin maturalny ma rozpocząć się 4 maja. Przystąpi do niego 267 000 młodych ludzi: około 152 000 z liceów i około 115 000 z techników. Arkusze zostały przygotowane dawno temu, więc nie będą łatwiejsze ze względu na pandemię, naukę online i inne możliwe problemy związane z COVID-19. A to oznacza, że maturzyści muszą wziąć się za uzupełnianie i powtarzanie materiału od września.

Dotarcie do tak dużej liczby uczestników, to dla uczelni nie lada gratka. Uniwersytet Jagielloński będzie na Salonie Małopolskim, a potem odwiedzi także Salon Lubelski i Podkarpacki oraz Salon Łódzki i Świętokrzyski.

Akademia Górniczo-Hutnicza oprócz Małopolski będzie prezentować swoją ofertę na Podkarpaciu i w Lubelskiem, a także na Salonie Śląskim oraz Łódzko-Świętokrzyskim.

Wojskowa Akademia Techniczna będzie wirtualnie promować swoje zalety na sześciu salonach! A Coventry University, która od niedawna operuje w Polsce, będzie obecny wirtualnie w całym kraju.

Wykłady maturalne na Salonie Małopolskim wygłoszą eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) kierowanej przez dyrektora Lecha Gawryłowa. Wystąpi też dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) oraz prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońska, która to uczelnia pełni honorowe obowiązki „Uczelni gospodarza”.

Na szczeblu ogólnopolskim Salonowi Maturzystów patronują: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przewodniczący KRASP.

Rejestracja na wszystkie regionalne edycje Salonu Maturzystów 2020 poprzez stronę: www.salonmaturzystow.pl

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content