play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Zdalny, próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

today26 marca 2020

Background

Jak czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie i nie będzie obowiązkowy:

Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.:

  • w pliku w edytorze tekstów,
  • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką,
  • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie),
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

 

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

Więcej informacji przeczytasz TUTAJ

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content