play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zdobywca Oscara na koncercie w NOSPR. Rusza Transatlantyk

today1 października 2020

Background

Zdobywca Oscara na koncercie w NOSPR. Rusza Transatlantyk . „The best of Jan A.P. Kaczmarek”- to tytuł koncertu otwierającego Transatlantyk Festiwal, który rozpoczyna się dzisiaj w Katowicach i potrwa do 8 października br. Jak mówią pomysłodawcy projektu, Festiwal jest platformą, która poprzez film i muzykę komentuje zjawiska zachodzące we współczesnym świecie. Koncert, na który już dawno nie ma biletów, rozpocznie się o 19.00. 

 

Koncert inaugurujący Festiwal – zatytułowany “The Best of Jan A.P. Kaczmarek” – odbędzie się  dzisiaj w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia poprowadzi ceniona dyrygentka Monika Wolińska, która jako pierwsza dyrygentka z Polski stanęła za pulpitem w nowojorskiej Carnegie Hall, a najważniejszą z gwiazd wieczoru będzie światowej sławy sopranistka Iwona Sobotka, która po spektakularnym debiucie w Operze Narodowej w Paryżu koncertowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Berlińskiej pod dyrekcją Sir Simona Rattle’a.

Melomani oraz kinomani usłyszą najpopularniejsze kompozycje Jana A.P. Kaczmarka. W programie fragmenty utworów koncertowych takich jak “Emigra – Symfonia bez końca”, “Rapsodia Śląska”, “Universa – Opera Otwarta” oraz utworów skomponowanych do filmów takich jak “Całkowite zaćmienie”, “Plac Waszyngtona”, “Niewierna”, “Hatchi”  czy wreszcie “Marzyciel”, który przyniósł autorowi Oscara. Jan A.P. Kaczmarek sam dokonał wyboru dzieł, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu.

Program:

Marzyciel
Niewierna
Emigra
Anna Karenina
Suita
The Happy Worker
Rapsodia Śląska
Magnezja

Dyrygent
Monika Wolińska

Wykonawcy
NOSPR
Iwona Sobotka – sopran

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content