play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

„Zdrowe Śląskie”, spotkanie, pulsoksymetr – UWAGA OSZUŚCI!

today19 marca 2021

Background

Uwaga! Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego nie prowadzi żadnej kampanii zdrowotnej pod hasłem „Zdrowe Śląskie”. Nie rozdaje pulsoksymetrów, nie zaprasza na spotkania. Do mieszkańców regionu dzwonią oszuści.

Dzwonią po ludziach, zapraszają na spotkania i oferują zakup pulsoksymetrów badających saturację. Mowa  o oszustach, którzy podszywają się pod pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

– W ostatnich dniach do Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych dzwonią zaniepokojeni mieszkańcy województwa śląskiego, którzy odbierają smsy i telefony zachęcające do spotkań, oferujące pakiet badań i pulsoksymetry. Osoby dzwoniące mówią, że telefonują z urzędu marszałkowskiego i zapraszają na spotkanie w celu odbioru pulsoksymetru. W takim przypadku należy zachować czujność – mówi reporterowi Radia Piekary Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu.

Ktoś wykorzystuje dawne hasło, którym Województwo Śląskie promowało działania prozdrowotne do roku 2018.  Obecnie pod tym hasłem nie są prowadzone żadne działania Urzędu Marszałkowskiego. Nie należy w żaden sposób brać udziału w rozmowach z konsultantami dzwoniącymi w tej sprawie.

Podajemy jeden z numerów z którego dzwonią oszuści: 61 673 41 92 – dziś oszuści próbowali sprzedać pulsoksymetr także jednemu z dziennikarzy Radia Piekary. Bądźcie czujni i nie dajcie się zwieść! 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content