play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zerwane dachy, zniszczone cmentarze i podtopione samochody! Trwa liczenie strat po wczorajszej nawałnicy

today15 lipca 2021

Background

Gorące lato, kryje za sobą cień groźnych nawałnic. Wczoraj nad naszym krajem rozpętało się prawdziwe piekło. Oprócz tysięcy osób odciętych od prądu, do największych szkód moglibyśmy zaliczyć również zerwane dachy, zniszczone cmentarze, porwane drzewa i podtopione samochody.

Nawałnica zerwała dach szkoły w Myszkowie.

Wczoraj, późnym popołudniem, około godziny 18:00, nad Myszkowem przeszła wyjątkowo gwałtowna burza z porywistym wiatrem. Wichura zerwała dach na budynku Zespołu Szkół nr 1 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Wichura zerwała dach z dwóch trzecich trzykondygnacyjnego budynku. Na miejsce przyjechali strażacy miedzy innymi z OSP w Będuszu i OSP w Nowej Wsi. Na dachu usuwali resztki zniszczonego poszycia, aby nie spadały na dół, spychane silnym wiatrem.

 

Na szczęście, szkoła jest ubezpieczona od podobnych zdarzeń. Dyrektor, Eugeniusz Bugaj mówi, że jutro rzeczoznawca oceni wszystkie szkody.

Zniszczony cmentarz w Raciborzu.

Burza poczyniła szkody również mieszkańcom Raciborza. Porwane drzewa w wyniku nawałnicy, zniszczyły cmentarz parafii św. Paschalisa. Mieszkańcy proszą o pomoc w usunięciu szkód.

 

Oprócz tego w Sosnowcu, powalone drzewo zablokowało możliwość przejazdu. Uszkodzony został zaparkowany pod nim pojazd.

Natomiast strażacy z miejscowości Gaszowice musieli zmagać się z naprawą szkód po pochyleniu drzewa na linię energetyczną.

Fot: Facebook/Parafia św. Paschalisa w Raciborzu /Zespołu Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie/ KSRG OSP Gaszowice

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content