play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi dzisiaj w wiślańskim amfiteatrze

today4 czerwca 2021

Background

Zespół Pieśni i Tańca wystąpi dzisiaj w Wiśle. Koncert zatytułowany będzie „A to Polska właśnie. Wydarzenie można było zorganizować, dzięki wchodzącym od dzisiaj w życie przepisom luzującym obostrzenia sanitarne w obszarze organizacji koncertów.

Trwa długi weekend. Sporo osób wyjechało lub jeszcze dziś wyjedzie poza miasto. Popularnym kierunkiem jest oczywiście Wisła i jeśli ktoś wybiera się do stolicy Beskidu Śląskiego to może się dziś wybrać na ciekawy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk:

– Rok 2021 to rok szczególny, zwłaszcza w województwie śląskim, w którym obchodzony jest Rok Górali. I właśnie z okazji tego Roku chciałabym serdecznie zaprosić na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odbędzie się w wiślańskim amfiteatrze. Koncert oczywiście odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Wstęp jest wolny. Bądźcie z nami, żebyśmy wspólnie mogli obejrzeć piękny program Zespołu „Śląsk” pt. „A to Polska właśnie” – zapraszała Katarzyna Czyż – Kazimierczak, z wiślańskiego Centrum Kultury.

Trzeba jednak pamiętać, że na koncertach wciąż obowiązują limity. Rozporządzenie Rady Ministrów, które dziś weszło w życie dopuszcza organizację imprez na otwartym powietrzu. czyli m. in koncertów. Wszystko jednak zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Organizatorzy zobowiązani są udostępnić co drugie miejsce na widowni, lub połowę wszystkich dostępnych miejsc. Jeśli te nie są wyznaczone, to między uczestnikami imprezy powinien być zachowany 1,5 metrowy odstęp. A maksymalna liczba widzów lub słuchaczy to 250 osób. Zgodnie z najnowszymi przepisami do limitu nie zaliczają się w pełni zaszczepieni.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content