play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Nowa karetka i blisko milion złotych wsparcia dla chorzowskiego szpitala

today3 grudnia 2020

Background

O sprzęt niezbędny do diagnostyki chorych wzbogacił się Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Urządzenia trafią na oddziały dla dorosłych i dzieci, a pieniądze na ten cel pochodzą z budżetów Metropolii Śląsko- Zagłębiowskiej, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta w Chorzowie oraz fundacji ING Dzieciom.

Każda pomoc zarówno finansowa, jak i rzeczowa, stanowi ogromne wsparcie dla realizacji przez szpital wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych przekładających się na prawidłową opiekę i odpowiedni przebieg procesu leczenia. Dziękuję za to, że nasz szpital zawsze może liczyć na pomoc prężnie działających śląskich instytucji jaką jest właśnie Metropolia – zauważa dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

 Łącznie ponad milion złotych przeznaczone zostało na zakup ambulansów wraz z odpowiednim wyposażeniem, który dedykowany jest aktualnie transportowi pacjentów zakażonych Sars Cov 2. Pozostała kwota dofinansowania pozwoliła w znaczący sposób doposażyć lecznicę w Chorzowie między innymi w respirator transportowy, wielofunkcyjny aparat ultrasonograficzny, videobronchofiberoskop, 4 kardiomonitory i aparat UKG. – wylicza Kamil Nowak, rzecznik Zespołu Szpitali w Chorzowie. Za pieniądze przekazane lecznicy zakupiono także inkubator do intensywnej terapii dzieci oraz 50 łóżek.

Fot.: ZSM Chorzów 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content