play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

ZGM Piekary Śląskie: Masz dług czynszowy? Możesz go odpracować!

today12 sierpnia 2021

Background

Praca w zamian za dług czynszowy. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich cały czas ma propozycję dla osób, które maja zaległości w opłatach i chcą się pozbyć tego finansowego obciążenia. Dług można odpracować.

– Istnieje taka możliwość odpracowania tego długu. Oczywiście, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim regularnie trzeba płacić czynsz, ponieważ odpracowaniu podlegają należności starsze. To nie jest tak, że ktoś przychodzi do pracy i odpracowuje bieżące czynsze. To wygląda w ten sposób, że stary dług który został zasądzony wyrokiem sądu można odpracować. -Tłumaczy Wioletta Bielawska, dyrektor piekarskiego ZGM-u.

-Prace przede wszystkim porządkowe, drobne prace jakieś konserwatorskie. Najczęściej staramy się to robić tak żeby to właśnie w budynkach, w których gdzieś tam mieszkają nasi mieszkańcy mogli ten dług odpracować. Ja zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy pracują i to nie jest tak, że będą przychodzić codziennie. Najczęściej jest to praca zadaniowa i uzgadniana z danym dłużnikiem, tak że bardzo zachęcam. -Dodaje dyrektor  ZGM w Piekarach Śląskich.

Aby odpracować dług trzeba się zgłosić do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i wypełnić odpowiednie dokumenty.

/ zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content