play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Zgubił 2 tysiące i kilka kart płatniczych. Miał jednak sporo szczęścia

today9 lipca 2021

Background

Ponad 2 tysiące złotych, kilka kart płatniczych oraz dokumenty trafiły już do rąk właściciela. Było to możliwie dzięki uczciwości pewnej 43-latki, która portfel wypełniony gotówką znalazła na jednej z chorzowskich ulic. Znaleziony portfel wraz z dokumentami i gotówką postanowiła przekazać policjantom. Postawa mieszkanki Bytomia powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znajdą się kiedyś w podobnej sytuacji.

Wczoraj do dyżurnego chorzowskiej dwójki zgłosiła się 43-letnia mieszkanka Bytomia i przekazała portfel z gotówką oraz z dokumentami i kartami płatniczymi. Oświadczyła, że portfel leżał na ulicy w okolicy jednego ze sklepów budowlanych. W znalezionym portfelu było ponad 2 tysiące złotych oraz kilka kart płatniczych.

Zgłoszoną sprawą zajął się dzielnicowy. Dzięki informacjom zawartym w znajdujących się tam również dokumentach, dyżurny skontaktował się z komendą Policji w Siemianowicach Śląskich i poprosił mundurowych, aby odnaleźli właściciela portfela, który był zameldowany w tym mieście. Mundurowi z Siemianowic dotarli jednak do jego znajomego, który następnie powiadomił swojego kolegę o odnalezionej zgubie.

20-letni mężczyzna szybko odebrała portfel z komisariatu. Dzięki uczciwości 43-letniej mieszkanki Bytomia, młody mężczyzna odzyskał gotówkę, dowód rejestracyjny, prawo jazdy, dowód osobisty oraz karty płatnicze. Uczciwa znalazczyni w rozmowie z policjantami oświadczyła „Zrobiłam to, co należy”. W takich momentach wraca jednak wiara w uczciwość ludzi.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content