play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zielona Ławeczka do osiedlowego ogródka. Projekt BOŚ

today17 maja 2021

Background

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprosiła mieszkańców polskich miast do udziału w VII edycji projektu grantowego Zielona Ławeczka. Mogą dzięki temu powstać nowe, osiedlowe ogródki.

Projekt Zielona Ławeczka zachęca do rozpoczęcia współpracy sąsiedzkiej lub podjęcia kolejnych działań przez istniejące grupy. Do Fundacja BOŚ przeznaczyła łącznie ponad 140 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Głównie dzięki inicjatywie mieszkańców powstało ponad 120 osiedlowych miniogrodów.

Projekt przewiduje połączenie sił sąsiadów, którzy rejestrują się poprzez stronę internetową. Następnie przygotowują projekt zazielenienia wybranego terenu i mają szansę otrzymać od Fundacji grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości do 1950 zł. Na grant składa się dofinansowanie na zakup roślin i elementów aranżacji i nagroda rzeczowa – parkowa ławka. Dodatkowo w ramach tegorocznej edycji chętne zespoły mogą otrzymać środki finansowe na zakup elementów niezbędnych do stworzenia obiektów mikroretencji.

Projekt skierowany jest do grup sąsiedzkich z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Czas na przysyłanie projektów do oceny mija 6 czerwca 2021 roku. Więcej informacji o projekcie pod adresem  http://www.zielonalaweczka.pl .

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content