play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Poczytni blogerzy podpowiadają, co zobaczyć na Śląsku

today27 czerwca 2020

Background

Poczytni blogerzy podpowiadają, co zobaczyć na Śląsku. Zielone” Śląskie w blogosferze – nowa kampania Śląskiej Organizacji Turystycznej. ŚOT stawia na promocję „w sieci”. W czerwcu wystartowała kampania z udziałem pięciu najbardziej poczytnych blogów o tematyce podróżniczej, koncentrujących się na wycieczkach po zielonych zakątkach województwa śląskiego. Kampania będzie realizowana do końca wakacji. Do przyjazdu do regionu zachęcają: Gdzie wyjechać, Powroty do, Paragon z podróży, Znaj kraj i Rowerem po Śląsku. Dzięki osobistemu, wręcz intymnemu spojrzeniu autorów blogów można poznać województwo z innej perspektywy. Na zainteresowanych czekają gotowe propozycje wycieczek – w Beskidach, na Jurze, na Śląsku Cieszyńskim, Krainie Górnej Odry.

Poczytni blogerzy podpowiadają, co zobaczyć na Śląsku. Stan przymusowej izolacji wywołanej przez pandemię wymusił zmianę zachowań i przyzwyczajeń osób korzystających z wycieczek krajoznawczych. Turyści spragnieni są dziś kontaktu z naturą, rowerowych wypraw albo po prostu spacerów w poszukiwaniu pięknych widoków. Jak wskazują statystyki odwiedzin na oficjalnym portalu turystycznym regionu www.slaskie.travel, w maju, gdy zaczęto mówić o realnym „odmrożeniu” branży turystycznej, został pobity rekord popularności witryny. Zanotowano 145 tys. użytkowników, o 43 tys. więcej niż w maju 2019 roku.

Poczynania podróżników można śledzić do końca sierpnia na ich blogach i portalach społecznościowych. Właśnie w sezonie wakacyjnym odbędzie się cała kampania, dzięki której można zaplanować letnie wyjazdy. Zwiedzanie z blogerami, którzy dzielą się swoimi relacjami, okraszonymi licznymi zdjęciami, pozwala na pokazanie „odczarowanego” regionu. Wbrew stereotypom większość obszaru woj. śląskiego to rozległe tereny zielone, które zajmują prawie 70% powierzchni regionu.

Warto również sięgnąć po propozycje wycieczek z dala od wielkomiejskiego zgiełku w nowym, wydanym na sezon wiosenno-letni, przewodniku turystycznym „Śląskie poza miastem – wycieczki w stylu slow”. To kolejna podpowiedź i zachęta dla turystów poszukujących chwili relaksu i oddechu na łonie natury, poza miastem.

Przewodnik „Śląskie poza miastem” w wersji online:

http://online.fliphtml5.com/vkyeg/rlvj/#p=1

Linki do blogów:

https://roweremposlasku.pl/najlepsze-szlaki-rowerowe-w-slaskim/

https://paragonzpodrozy.pl/20295/beskid-slaski-zywiecki-najlepsze-szlaki/

https://powroty.do/polska/zielonymi-sciezkami-wojewodztwa-slaskiego/

https://www.facebook.com/powroty.do/videos/692519501268878/

https://gdziewyjechac.pl/44683/slaskie-dzikie-zielone-soczyste.html

https://www.znajkraj.pl/szlak-orlich-gniazd-slaskie-na-rowerze

fot.  Powroty do/ ŚOT

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content