play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zima ciągle daje się we znaki organizatorom komunikacji zbiorowej

today13 lutego 2021

Background

Zimowe ciężkie warunki powodują w sobotę liczne utrudnienia w ruchu drogowym i na kolei. Warto przed wyjściem na dworzec przejrzeć informacje dotyczące ruchu pasażerskiego np. na stronie internetowej Kolei Śląskich.

Od północy opublikowano tam kilkadziesiąt sygnałów, dotyczących najczęściej połączeń w Beskidy i na Żywiecczyznę, do Chałupek, w rejonie Lublińca i Kluczborka czy Czechowic-Dziedzic.

Tam gdzie to konieczne i możliwe uruchamiana jest komunikacja zastępcza.

Przykłady z sobotniego poranka? (źródło: https://www.kolejeslaskie.com/category/informacje/

„Pociąg relacji Katowice (05:14) – Kluczbork (07:30) jest opóźniony na trasie ok. 15 minut od stacji Lubliniec z powodu oczekiwania na zastępcza komunikację autobusową . Opóźnienie może ulec zmianie”.
„Pociąg relacji Lubliniec (06:53) – Częstochowa (07:25) jest odwołany w całej relacji z powodu wtórności niekorzystnych warunków atmosferycznych. Za pociąg została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (…).
„Pociąg relacji Katowice (05:36) – Zwardoń (08:16) jest opóźniony na trasie ok. 10 minut od stacji Czechowice – Dziedzice z powodu usterki infrastruktury kolejowej. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.
„Pociąg relacji Gliwice (07:17) – Częstochowa (09:14) jest odwołany na całej relacji z powodu wtórności niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie uruchomiono zastępczej komunikacji autobusowej (…)”.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content