play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Zima podziurawiła rudzkie drogi. Miasto wydało już 400 tysięcy złotych

today17 marca 2021

Background

Kosztowna zima w Rudzie Śląskiej. Miasto na pierwsze interwencyjne remonty dróg po zimie wydało już 400 tysięcy złotych.

W Rudzie Śląskiej po minionej zimie drogowcy ruszyli do pracy. Naprawiono około 4 300 metrów kwadratowych nawierzchni jezdni. A to dopiero początek koniecznych do wykonania prac.

– Uszkodzenia występują na terenie całego miasta. W chwili obecnej prowadzimy remonty bieżące, czyli usuwamy uszkodzenia w najbardziej newralgicznych miejscach, które najbardziej doskwierają kierowcom. Są to naprawy częściowe, które zabezpieczają miejsca ubytków. Po tym okresie, gdy nastąpi już poprawa warunków atmosferycznych, będziemy dokonywali napraw docelowych – mówi Radiu Piekary Mariusz Pol z Wydziału Dróg i Mostów w rudzkim magistracie.

Naprawy docelowe dotyczyć będą odcinków najbardziej zniszczonych. W planach jest m.in. remont nawierzchni ulicy 1 Maja na wysokości cmentarza komunalnego, a także ulic Kosynierów, Jadwigi Śląskiej, Bytomskiej, Czempiela, Plebiscytowej czy Kupieckiej. Lista lokalizacji nie jest jeszcze zamknięta. Oprócz wydatków na remonty dróg, kosztowne było również odśnieżanie. W styczniu i lutym na ten cel wydano w Rudzie Śląskiej ok. 4,5miliona złotych.

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Redaktor


0%
Skip to content