play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Zima u sąsiada – korony czeskie zapewnią Ci mnóstwo atrakcji

today28 stycznia 2020

Background

Jeśli nie chcesz tracić zbyt wiele czasu na dojazd do celu, a marzy Ci się niezapomniany zimowy urlop, ferie czy choćby kilkudniowy pobyt w ramach przerwy świątecznej, Czechy to kierunek, który na pewno Cię usatysfakcjonuje. Śnieżną porą u naszych południowych sąsiadów po prostu nie sposób się nudzić. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować noclegi i zaopatrzyć się w korony czeskie, czyli obowiązującą tam walutę.

 

Pięknie i tanio… o ile kurs korony czeskiej nie namiesza w naszym budżecie

Zachwycające zabytki na tle gór i śnieżnych krajobrazów, liczne ośrodki narciarskie (np. Szpindlerowy Młyn, Harrachov) i świąteczne jarmarki to zaledwie kilka atrakcji, dla których Czechy warto odwiedzić właśnie zimą. Niezależnie od tego, czy wolimy zwiedzanie miast czy też sezonowe sporty, nuda nam tutaj nie grozi. Dzięki wdrożonym ostatnimi laty inwestycjom czeskie kurorty narciarskie oferują bowiem coraz więcej udogodnień dla gości, począwszy od nowych kolejek linowych, tras zjazdowych, aż po wysoki komfort pobytu. Odbywające się przez cały grudzień jarmarki, m.in. w Pradze i Brnie, pozwolą z kolei w pełni poczuć klimat świąt, a także poznać specyfikę i bogactwo lokalnego rzemiosła. Za wyjazdem do Czech przemawiają również relatywnie niskie ceny, bliska odległość (około 1,5 godziny lotu samolotem lub średnio 7 godzin jazdy samochodem z Warszawy) oraz bezpieczeństwo na stokach (brak lawin). Tygodniowy koszt noclegów w pensjonacie wynosi mniej więcej 900 – 1500 zł, czyli 5300-9000 CZK, a cena jednodniowego karnetu w ośrodku narciarskim około 120 zł, czyli 730 CZK. Mimo wszystko wybierając się do naszych południowych sąsiadów, możemy przepłacić – nie w hotelu, nie w sklepie, a w kantorze. Niekorzystny kurs korony czeskiej jest w stanie znacząco zwiększyć nasze wydatki, w przypadku dłuższych wyjazdów nawet o kilkaset złotych.

Korona czeska i płatności w Czechach – najważniejsze informacje

W Czechach obowiązuje korona czeska, a ceny wysokie nie są. To wszyscy wiemy, ale przed wyjazdem warto poszerzyć wiedzę o płatnościach w tym kraju, choćby po to, aby mieć lepszą orientację w przeliczniku cen w miejscowych sklepach oraz względem wymiany waluty. Kluczową wytyczną w jednym i drugim wypadku jest aktualny kurs korony czeskiej, który pozwoli nam ocenić, czy ten oferowany podczas przewalutowania sprzyja korzystnej transakcji. Choć korony czeskie da się kupić w Czechach na każdym kroku, warto tej formalności dokonać w Polsce, a najlepiej w miejscu, które dzięki specyfice świadczenia usług nie zna granic. Mowa oczywiście o kantorze internetowym, takim jak np. znany z niskich spreadów i szerokiego wyboru walut Internetowykantor.pl. Na jego stronie https://internetowykantor.pl/kurs-korony-czeskiej/ możemy śledzić kurs korony w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem tego serwisu zrealizujemy szybkie, bezgotówkowe przewalutowanie. Aby operacja przebiegła prawidłowo, potrzebne nam będą 2 konta: jedno w złotych, drugie w CZK – na to drugie trafi wymieniona waluta. I to wszystko! Tyle wystarczy, by cieszyć się korzystnie kupioną koroną czeską. Należałoby w tym momencie dodać, że w Czechach w większości miejsc akceptowane są płatności kartą, a w razie zapotrzebowania na gotówkę bez problemu znajdziemy bankomat. Podsumowując, kantor internetowy jest miejscem przyjaznym dla naszych finansów, a Czechy dla zimowych wyjazdów z rodziną lub znajomymi.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content