play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zima w kwietniu. Taki będzie ten tydzień

today6 kwietnia 2021

Background

Tydzień zaczyna się zimą a skończy piękną wiosną. Jak w starym przysłowiu o kwietniu, w tym tygodniu w pogodzie przynajmniej dwie pory roku. Do czwartku królować będzie zima.

Słupki rtęci na minusie, sporo śniegu i ślisko. Taki początek tygodnia w pogodzie na Śląsku. Zmiana aury od czwartku, a weekend, jeśli wierzyć prognozom, ma być już wiosenny.

Zima w kwietniu

Oblodzenie i przymrozki a po nich silny wiatr. Takie mało przyjemne prognozy na ten tydzień mają dla nas synoptycy. Ostrzeżenie o mokrej, śliskiej i przykrytej śniegiem i cienką warstewką lodu nawierzchni dróg i chodników obowiązuje na terenie całego województwa. Nocą i nad ranem temperatura spadła do minusowej trójki i zrobiło się ślisko. Tak będzie przez niemal cały zbliżający się tydzień. Nocą temperatura będzie spadać nawet do minus pięciu, w ciągu dnia nie będzie więcej jak plus pięć.

Koniec tygodnia z wiosną?

Do tego codziennie ma padać dziś i jutro jeszcze śnieg, w czwartek deszcz. Będzie silnie wiać ale za to koniec tygodnia przyniesie zdecydowanie cieplejszą aurę. W sobotę nawet plus piętnaście i pochmurnie. Warto ten dzień dobrze zaplanować – ponieważ ma to być jedyny tak ciepły dzień w najbliższym czasie. W kolejne dni przyszłego tygodnia zaledwie kilka kresek na plusie.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content