play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Złodziej wykorzystał chwilę roztargnienia ofiary

today17 sierpnia 2022

Background

Złodziej z Gliwic wykorzystał chwilę roztargnienia swojej ofiary. Wszedł do garażu i zabrał znajdujący się tam portfel.

Portfel znaleziony w garażu dostał się w niepowołane ręce. Złodziej, choć został złapany niemal na gorącym uczynku, powiedział policjantom, że chciał oddać znaleziony przedmiot jego prawowitemu właścicielowi.

Złodziej wykorzystał chwilę roztargnienia ofiary

Opisywana sytuacja miała miejsce w piątkowe popołudnie w centrum Gliwic. Policjanci zauważyli na ulicy Pszczyńskiej mężczyznę, który nerwowo przeglądał portfel. Ciekawość policjantów wzbudził fakt, że jak na wykonywaną właśnie czynność, niezbędne mu były rękawiczki robocze. Mężczyzna, w momencie, gdy stróże prawa zbliżyli się do niego, odrzucił przeglądany portfel. Zapytany o powód tak nerwowego zachowania powiedział, że znalazł portfel w okolicy torów kolejowych i chciał zwrócić go właścicielowi. Mundurowi nie dali wiary takim tłumaczeniom. Wraz z nerwowym 41-latkiem pojechali do właściciela portfela, aby zweryfikować przebieg wydarzeń.

Właściciel portfela był zaskoczony sytuacją

Zaskoczony mieszkaniec Gliwic zorientował się wtedy, że nie ma kluczy do garażu, z którego wcześniej korzystał. Gdy wspólnie pojechali tam okazało się, że garaż był zamknięty na zamki, do których klucze miał przy sobie podejrzanie zachowujący się znalazca portfela. Ustalono, że wykorzystał on fakt roztargnienia mieszkańca Gliwic, po czym wszedł do garażu, skąd ukradł saszetkę z portfelem, w którym było ponad 600 złotych oraz dokumenty.

Portfel z całą zawartością został zwrócony pokrzywdzonemu, a 41-letni ,,znalazca” zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna przyznał się do kradzieży. Za swój czyn odpowie przed sądem – grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Gliwice

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content