play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Złodzieje kradli …. chodnik. „Lewy” demontaż przy egzotarium

today26 września 2020

Background

Wpadli na gorącym uczynku. Trzej mężczyźni kradli świeżo ułożoną kostkę brukową. Mundurowi zastali ich w trakcie demontażu chodnika znajdującego się obok modernizowanego egzotarium w Sosnowcu. Sprawa wyszła na jaw dzięki zgłoszeniu policjanta po służbie, który zauważył, że na miejscu rzekomo prowadzonych prac, kolejność robót chyba nie jest taka jak powinna.

Sosnowieckie egzotarium, jak i teren do niego przyległy są obecnie poddawane przebudowie i gruntownej modernizacji. Wielu mieszkańców i przechodniów obserwuje z ciekawością kolejno prowadzone prace – miejsce to jest ulubionym terenem rekreacyjnym wielu z nich. To właśnie policjant po służbie, przechodząc obok placu budowy zaobserwował, że trzech mężczyzn demontuje świeżo ułożony chodnik, a kostkę ładuje na przyczepę i wywozi. Uznał, że chyba raczej świadczy to o dokonywanej właśnie kradzieży, niż o wykonywaniu prac. Powiadomił sosnowieckich mundurowych, którzy natychmiast dotarli we wskazane miejsce.

Okazało się, że trzech mieszkańców województwa małopolskiego, ubranych w odzież roboczą i odblaskowe kamizelki, dokonuje właśnie kradzieży. Sześć w pełni załadowanych palet zdemontowanej kostki było już gotowych do transportu, a obok leżały kolejne przygotowane do załadunku palety. Mężczyźni zostali zatrzymani. Na miejsce przybył właściciel firmy prowadzącej modernizację. Wówczas wyszło na jaw, że do kradzieży sporej partii bruku doszło już prawdopodobnie także poprzedniego dnia. Policjanci w toku dalszych czynności ustalili gdzie może być składowany. Tym samym skradzione mienie ma szanse wrócić do właściciela.  Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content