play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Złodzieje schwytani w Tarnowskich Górach

today11 sierpnia 2022

Background

Złodzieje okradli sklep na Osiedlu Przyjaźń w Tarnowskich Górach. Szczegóły sprawy opisują policjanci.

Widok dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ławce i przekładali towar z reklamówek do plecaków zwrócił uwagę policjanta. Okazało się, że słusznie, bo doszło do kradzieży.

Złodzieje zostali zauważeni przez policjanta

We wtorek jeden z tarnogórskich policjantów, który na co dzień zajmuje się kradzieżami, zauważył dwóch mężczyzn, którzy usiedli na ławce. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie zaczęli przekładać różne towary z torby do plecaka. Czujny obserwator powiadomił dyżurnego, który wysłał na miejsce wolny patrol. W międzyczasie mężczyźni ruszyli w stronę przystanku i weszli do autobusu.

Zatrzymano autobus, a złodziejom grozi kara

Służby otrzymały informację o kolorze autobusu i na ulicy Wyszyńskiego i zatrzymali go. W środku siedzieli niczego niepodejrzewający sprawcy, którzy zostali wyprowadzeni z autobusu. Przeszukano plecaki i torby 35-latka z Gliwic i 35-latka z Rudy Śląskiej. W środku były kawy, tabletki do zmywarek oraz inne artykuły przemysłowe i spożywcze. Ustalono, że fanty pochodzą z dwóch marketów z terenu Tarnowskich Gór. Mężczyźni współpracowali ze sobą. Jeden z nich „robił zakupy”, a drugi czekał, żeby otworzyć mu drzwi automatyczne. Złodzieje zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Łączna wartość skradzionych towarów to prawie osiemset złotych.

Sprawcy noc spędzili w policyjnym areszcie. 35-latkowie byli już wcześniej notowani za kradzieże, rozboje, posiadanie narkotyków i bójki . W środę policjanci z Wydziału Kryminalnego przedstawili im zarzuty, do których się przyznali. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają teraz czy złodziejski duet nie ma na koncie podobnych kradzieży na terenie innych miast.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content