play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Złodziejka karty płatniczej z Piekar Śląskich złapana

today29 września 2022

Background

Złodziejka karty płatniczej skorzystała z okazji i robiła przy jej pomocy zakupy w pobliskim sklepie. Została zatrzymana w Piekarach Śląskich.

Mieszkanka Piekar Śląskich skorzystała z okazji i korzystała z ukradzionej karty bankomatowej. Kilkukrotnie zapłaciła z jej pomocą za zakupy, ale finalnie jej działanie wyszło na jaw.

Złodziejka karty płatniczej skorzystała z okazji

Na początku września 36-latka z Tarnowskich Gór powiadomiła policję o kradzieży karty płatniczej. Przekazała policjantom, że sprawca posługiwał się jej kartą i robił zakupy w sklepie w Piekarach Śląskich. Do czasu zablokowania karty złodziej był siedmiokrotnie w sklepie, gdzie zrobił zakupy na kwotę 200 złotych, ale było to możliwe do czasu.

Kolejne zakupy z użyciem karty nie były możliwe, bo została zablokowana. Złodziejka, kiedy tylko się o tym dowiedziała, uciekła ze sklepu. Policjanci ustalili jej dane i odwiedzili ją w Piekarach Śląskich. Okazało się, że 38-latka mieszkała w pobliżu sklepu, do którego chodziła na zakupy. Gdy pierwszy raz udało jej się zapłacić przy kasie za rachunek to potem, były już kolejne zakupy.

Kupowała jedzenie i alkohol. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przy okazji policjanci apelują o rozwagę:

-Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformowali placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami – czytamy w komunikacie wydanym przez tarnogórską policję.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content