play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Złota Pinezka od Google dla Kopalni Guido w Zabrzu

today12 sierpnia 2020

Background

Google wyróżnił Kopalnię Guido w Zabrzu. Wszystko z okazji rocznicy uruchomienia ich map. Bo Mapy Google już od 15 lat prowadzą nas do celu.

Korzysta z nich ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Każdego dnia publikują oni w internetowej usłudze informacje, zdjęcia, wskazówki czy opinie. To właśnie opinie użytkowników, zdecydowały o wyborze 16 najlepiej ocenianych miejsc w Polsce i przyznaniu nagrody. W województwie śląskim Złotą Pinezką odznaczona została Kopalnia Guido.

Z okazji 15 rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki – Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw – miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim – w województwie śląskim – okazała się Kopalnia Guido w Zabrzu. To wyjątkowe miejsce oferuje podziemne zwiedzanie i przejażdżkę elektryczną kolejką podwieszaną. Jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona dla turystów. Mamy nadzieję, że każdy kto podróżuje po Śląsku, znajdzie czas na wizytę w kopalni i zobaczy jak wyglądała praca 320 metrów pod ziemią – mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Złote Pinezki otrzymał także między innymi Zamek w Malborku, Wały Chrobrego w województwie zachodniopomorskim, Park Cytadela w poznańskim czy Pasaż Róży w łódzkim.

Fot: Kopalnia Guido

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content