play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Złóż życzenia teatrowi! Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru

today27 marca 2020

Background

Złóż życzenia teatrowi! Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru. To wyjątkowy dzień. Pozbawione widzów zwykle gwarne foyer, między rzędami foteli hula wiatr, pusta scena woła o lepsze czasy. Trwa akcja Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum Złóż życzenia teatrowi. Wystarczy napisać życzenia lub nagrać krótki filmik z wyrazami wsparcia dla aktorów, którzy już bardzo tęsknią za widzami…W dobie koronawirusa instytucje kultury nie zasypiają gruszek w popiele i przenoszą się do sieci, gdzie na portalach społecznościowych można znaleźć wiele interesujących propozycji.

Z myślą o najmłodszych swoją ofertę przygotował Teatr Miejski w Gliwicach. Na Facebooku sceny przy Nowym Świecie można znaleźć słuchowisko dla dzieci „Chłopiec z Gliwic”. Czytanie „Pinokia” Carla Collodiego- to propozycja Teatru Śląskiego z myślą o najmłodszych, dorośli w samo południe mogą usłyszeć fragmenty literatury światowej w wykonaniu katowickich aktorów.

Od dzisiaj do niedzieli będzie można nadrobić zaległości. Jeśi ktoś nie widział spektaklu „Himalaje”, inspirowanego historią Jerzego Kukuczki w reżyserii Roberta Talarczyka, to może zobaczyć retransmisję przedstawienia online o godzinie 19.30.

Teatr Nowy proponuje bajki i wiersze, które czytają aktorzy. O poprawę kondycji widzów pozostających w domach dbają Teatr Rozbark i Opera Śląska. Rozbarska scena, znana z tańca nowoczesnego, zachęca do ćwiczeń, a opera proponuje m.in.zajęcia baletowe. Aparatem mowy zajmuje się Teatr Zagłębia, którego aktorzy uczą dykcji. Rozrywka do śniadania z czytaniem fragmentów literatury to propozycja Teatru Rozrywki. Scena również przygotowała fragmenty swoich przedstawień do obejrzenia w sieci.

Za niewielką opłatą można zobaczyć spektakle prywatnego Teatru Żelaznego, którego scena mieści się w budynku piotrowickiego dworca. W weekend absurdalna komedia „Ściana”.

Trwa akcja Teatru Ateneum Złóż życzenia teatrowi. Wystarczy napisać życzenia lub nagrać krótki filmik z wyrazami wsparcia dla aktorów, którzy już bardzo tęsknią za widzami…

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content