play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Zmarł aktor Piotr Machalica. Miał 65 lat

today14 grudnia 2020

Background

Smutna informacja ze świata kultury. W wieku 65 lat zmarł popularny aktor, Piotr Machalica. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda. Machalica urodził się w Pszczynie, był dyrektorem Teatru imienia Mickiewicza w Częstochowie.

Piotr Machalica to Człowiek teatru, piosenki i kina. Śpiewał songi Okudżawy i Brassensa, grał na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie. Fani dziesiątej Muzy pamiętają go z kontrowersyjnej „Szamanki” i „Krótkiego filmu o miłości”, grał także w „Zabij mnie glino” Jacka Bromskiego.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. – Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra. Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem – napisała Krystyna Janda w mediach społecznościowych.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content