play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Zmarł proboszcz piekarskiej parafii POGRZEB

today7 stycznia 2020

Background

Zmarł proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, ksiądz Henryk Foik.Kapłan od wielu lat był związany z Piekarami Śląskimi. Jego pogrzeb odbędzie się 11 stycznia, w sobotę.

Ksiądz Henryk Foik od 2008 roku był administratorem, zaś od 30 sierpnia 2009 roku proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Był zaangażowany w sprowadzanie do parafii relikwii wielu świętych Kościoła Katolickiego. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 6.10.

Wyprowadzenie zmarłego nastąpi z kaplicy do kościoła w sobotę, 11 stycznia o godzinie 8.30, zaś nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, po którym nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Ksiądz Henryk Foik urodził się 9 września 1964 roku w Bytomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 12 maja 1990 roku w Katowicach. Posługę kapłańską pełnił między innymi w Bieruniu Starym, Chorzowie Starym czy Mysłowicach. Z Piekarami Śląskimi i Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich był związany do końca swoich dni.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content