play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmarła pacjentka w szpitalu w Tychach. Nowe zachorowania w woj. śląskim

today8 kwietnia 2020

Background

Zmarła pacjentka w szpitalu w Tychach. Nowe zachorowania w woj. śląskim, to informacje przekazane przez Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie dotyczącym koronawirusa w Polsce.

Śląski sanepid informuje, że zmarła w szpitalu w Tychach 84-letnia kobieta była mieszkanką Jastrzębia Zdroju. W sumie, w województwie śląskim, odnotowano już ponad 30 zgonów spowodowanych zachorowaniem na COVID-19. Zgodnie z najnowszymi danymi prezentowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w naszym regionie potwierdzono kolejne 28 przypadków zarażenia groźnym wirusem.

28 nowych chorych na COVID-19:

Obecność groźnego wirusa wykazały próbki pobrane w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu od 5 osób (mieszkańców Bytomia, Zabrza i Katowic).

Dodatnia okazała się także próbka pobrana od mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywa mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego. W tym powiecie również, w swoich domach, przez kolejne dni leczyć się będą 2 mieszkanki w sile wieku.

Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych 8 mieszkańców Sosnowca – najmłodszy ma 31 lat, najstarszy – 72.

W izolacji domowej przebywają także: młody mężczyzna z Katowic, mieszkaniec w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, młody mężczyzna z powiatu raciborskiego, mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego, mieszkaniec Piekar Śląskich w sile wieku, młoda kobieta z Lublińca, mieszkanka Wodzisławia Śl. w sile wieku, mieszkanka w sile wieku i młody mieszkaniec z powiatu tarnogórskiego oraz mieszkanka Częstochowy w sile wieku.

Informujemy także, iż na stronie WSSE w Katowicach pojawił się błąd w liczbie zgonów. Na wczorajszy wieczór powinna być liczba 32.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content