play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem!

today12 marca 2020

Background

Zmarła 57-letnia pacjentka zarażona koronawirusem! Przed chwilą podano informację o pierwszej śmiertelnej ofierze koronawirusa w Polsce. Zmarła pacjentka przebywała w szpitalu w Poznaniu.

Wiceprezydent Poznania podał informację, że zmarła 57-letnia kobieta, u której stwierdzono obecność koronawirusa. Pacjentka przebywała w poznańskim szpitalu. Kobieta była w ciężkim stanie, podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej.

Kobieta miała również cierpieć na inne schorzenia. Wiadomo też, że zmarła pacjentka nie była ostatnio poza granicami Polski. Mogła jednak mieć kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Kobieta początkowo trafiła do szpitala w Puszczykowie, skąd została przeniesiona na oddział zakaźny w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu.

Na oddziale zakaźnym przebywają jeszcze dwie osoby – najbliżsi zmarłej – jej mąż i córka. Ich stan zdrowia określany jest jako dobry.

Dziś poinformowano o kolejnych 16 przypadkach zarażenia koronawirusem. Do tej pory w Polsce odnotowano już 47 przypadków zachorowań na COVID-19.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content