play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiana na stanowisku trenera Górnika Zabrze

today27 maja 2021

Background

To już oficjalne. Marcin Brosz żegna się z Górnikiem Zabrze. O jego odejściu mówiło się od jakiegoś czasu, ale klub z Zabrza dopiero dziś oficjalnie podał tę informację.

Marcin Brosz pracował w Górniku aż pięć lat co jest klubowym rekordem, jeśli chodzi o czas pracy jednego szkoleniowca. Były zawodnik zabrzańskiego kluby związał się z nim w 2016 roku i wrócił z Górnikiem do ekstraklasy. Od razu stawiał na młodzież, co okazało się dobrym ruchem. Jako beniaminek Górnik zajął czwarte miejsce w tabeli i po 24 latach przerwy znów zagrał w europejskich pucharach.

Pod jego wodzą znakomicie grali Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, Paweł Bochniewicz, czy Damian Kądzior, którzy po świetnych sezonach odchodzili za granicę. Ostatni sezon nie był jednak udany. Co prawda na początku Górnik był rewelacją, ale już po przerwie zimowej zawodził i skończył rozgrywki na 10 miejscu.

„Trenerze! Dziękujemy za pracę w klubie! Dziękujemy za budowanie drużyny, za wielkie emocje, które nam trener ze swoją drużyną dostarczył! Na zawsze zapisał się Pan na kartach historii zabrzańskiego Górnika!” – czytamy w dzisiejszym komunikacie klubu.

Teraz ekipę z Zabrza poprowadzi były zawodnik klubu Jan Urban.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content