play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Zmiany dla kierowców w Sosnowcu. Bezpieczniej na Lenartowicza, nowości na Ostrogórskiej

today23 listopada 2020

Background

Ruszyła budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Lenartowicza z łącznicą S1. Możliwy jest ju z przejazd między ul. Ostrogórską a Naftową.

Sygnalizacja na ul.Lenartowic budowana jest na koszt miasta. Ma poprawić bezpieczeństwo do czasu zrealizowania obiecanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przebudowy węzłów między drogą S1 a ul. Lenartowicza wraz z budową dwóch rond.

– Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na instalację sygnalizacji w miejscu wyjazdu z nitki S1, prowadzącej w kierunku Warszawy oraz wjazdu na tę samą drogę. Światła pojawią się też na jezdni prowadzącej do magazynów za siedzibą Straży Pożarnej. Mamy nadzieje ze takie rozwiązanie przyniesie poprawę bezpieczeństwa i komfortu w czasie przejazdu przez węzeł, wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Co prawda wykonawca ma czas do 24 grudnia, jednak światła powinny zostać uruchomione znacznie wcześniej. Koszt zleconych przez Miejski Zakład Usług Komunalnych robót zamknie się w kwocie 230 tys. zł.

To nie koniec drogowych nowości w Sosnowcu – wróciła bowiem możliwość jazdy między ul. Ostrogórską a Naftową. Na przejazd do Mysłowic trzeba jeszcze poczekać.

Zakończyły się prace związane z układaniem sieci infrastruktury podziemnej na odcinku ul. Ostrogórskiej od skrzyżowania z ul. Naftową do wiaduktu linii kolejowej. Dzięki temu wykonawca mógł rozpocząć układanie pierwszej warstwy asfaltu. To umożliwiło otwarcie ulicy Naftowej i jej ponowne skomunikowanie z ul. Ostrogórską.

Kiedy do Mysłowic? Trwają roboty wokół wiaduktu kolejowego nad drogą prowadzącą do sąsiedniego miasta. – Prace przy wiadukcie kolejowym prowadzone są z maksymalnym zachowaniem bezpieczeństwa ze względu na linię kolejową, mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Wszystko powinno być gotowe do końca listopada. Następnie ruch zostanie wznowiony na tzw. wahadle.

źródło/foto: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content