play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Zmiany drogowe w Rudzie Śląskiej. Magistrat zapowiada zamknięcie ulicy Czarnoleśnej

today24 lutego 2022

Background

Od 1 marca ulica Czarnoleśna w Rudzie Śląskiej będzie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Objazdowej. Wyjątkiem będzie komunikacja autobusowa oraz dojazd do posesji. Utrudnienia spowodowane są kompleksową przebudową drogi w ramach usuwania szkód górniczych.

Na obu końcach remontowanego odcinka stoją już tablice informujące kierowców o nadchodzących zmianach. Dojazd do posesji będzie możliwy wyłącznie od strony ul. 1 Maja. Natomiast objazd poprowadzony zostanie ulicami 1 Maja, Hallera i Objazdową. Co istotne, na czas remontu zostanie skrócony odcinek ul. Hallera, na którym obowiązuje ograniczenie dostępności, tak by samochody ciężarowe mogły również korzystać z objazdu. Usunięte zostaną także szykany drogowe na ul. Objazdowej.

Przypomnijmy, że w ramach usuwania szkód górniczych na remontowanym odcinku ul. Czarnoleśnej powstanie nowa konstrukcja jezdni, chodnik z kostki betonowej oraz asfaltowa ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną też dwie zatoki autobusowe oraz kanalizacja deszczowa, zdeformowana w wyniku eksploatacji górniczej. Inwestorem jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. Koszt prac to ponad 8,8 mln zł, a ich zakończenie planowane jest na październik.

źródło: UM Ruda Śląska

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content