play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany na drogach Katowic. Chodzi o Wiślankę

today14 kwietnia 2020

Background

Uwaga kierowcy. Nowa organizacja ruchu na katowickim odcinku Wiślanki. Chodzi o fragment Kościuszki na wysokości Piotrowic.

Budują tunel, przepinają sieć i stąd zmiany. Trwa przebudowa fragmentu Kościuszki i Armii Krajowej w Katowicach. Chodzi o odcinek w Piotrowicach.

Nowe na drogach

Wykonawca prowadzi prace kanalizacyjne wzdłuż ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Małachowskiego, przy czym po drugiej stronie jezdni. To oznacza, że fragment ulicy Armii Krajowej nadal będzie jednokierunkowy, a ruch będzie się odbywał w kierunku Ligoty. Natomiast ten od strony Ligoty do Piotrowic zostanie poprowadzony objazdem ulicą Małachowskiego.

Nowa organizacja ruchu na obowiązywać przez cztery tygodnie.

Powstaje tunel

Tunel w katowickich Piotrowicach ma mieć 340 metrów długości, czyli będzie krótszy niż ten pod Rondem im. gen. Jerzego Ziętka, ale dłuższy niż ten pod dworcem PKP i Galerią Katowicką. Zaplanowano w nim dwie nitki w kierunku do Mikołowa i centrum. Na obu będą po dwa pasy ruchu o szerokości 3,25 metrów.

Budowa trwa, przypomnijmy, od 2018 roku. Kosztuje 67 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma IMB-Podbeskidzie. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content