play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zmiany na drogach w Gliwicach. Przygotujcie się na jazdę po nowemu

today10 lutego 2021

Background

Ważna informacja dla kierowców w Gliwicach. Nadchodzą zmiany organizacji ruchu. Z najbliższymi kierowcy muszą  liczyć się już od poniedziałku.

Zmiany w rejonie Knurowskiej, Chorzowskiej i Wolności w Gliwicach. W poniedziałek (15.01) rozpoczną się tam prace drogowo – tramwajowe . Na czas remontu zamknięty zostanie wlot ul. Knurowskiej w kierunku Gliwice-Sośnica. Z kolei na wyjeździe z ul. Knurowskiej w ul. Chorzowską, ul. Wolności i w kierunku DK88, wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Zgodnie z planem roboty w tym miejscu powinny się zakończyć 24 lutego. Jednak jak podkreśla Miejski Zarząd Dróg z powodu pogody termin ten może ulec zmianie. Tak było w przypadku remontu Tarnogórskiej. Ten  miał rozpocząć się w nadchodzący poniedziałek. Pogoda jednak pokrzyżowała plany drogowcom, remont rozpocznie się więc tydzień później.

Zmiany w ruchu na Tarnogórskiej

Powstające centrum przesiadkowe wkracza tam w kolejny etap prac. Z tego powodu ul. Tarnogórska stanie się jednokierunkową na odcinku – od ul. Kolberga do ul. Witkiewicza. Dodatkowo samochody w tym miejscu będą poruszały się jednym pasem. Zmiany też dla pieszych – ruch tylko po jednej stronie chodnika. Objazd wytyczony zostanie ulicą Witkiewicza i Opolską, przy czym na ul. Witkiewicza, poprowadzony będzie tylko w jedną stronę, w kierunku ul. Opolskiej. Taka organizacja obowiązywać będzie od 22 lutego.

/zdjęcie ZDM Gliwice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content