play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zmiany na południowych granicach Polski. Straż Graniczna kontroluje

today1 marca 2021

Background

Od 27 lutego obowiązują nowe zasady dla osób podróżujących do Polski z Republiki Czeskiej oraz Republiki Słowackiej. Pierwsze kontrole sanitarne śląskiej Straży Granicznej wykazały próby przekroczenia granicy niezgodnego z przepisami. 

 W związku z obowiązującymi w Polsce nowymi obostrzeniami dotyczącymi m. in. osób przekraczających granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Czechami oraz Słowacją funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przystąpili do intensywnych działań ukierunkowanych na weryfikację przestrzegania tych obostrzeń przez podróżnych. Czynności o charakterze sanitarnym mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 realizowane są przez funkcjonariuszy z Placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy ŚlOSG w Raciborzu oraz PSG w Katowicach-Pyrzowicach.

Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze SG zweryfikowali 1 714 osób przekraczających granicę z Czech i Słowacji w rejonie służbowej odpowiedzialności Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród tych osób, 235 nie posiadało negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź nie było osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, albo też nie znajdowało się w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny.

Wszelkie informacje dotyczące zmian w przekraczaniu granicy państwowej z Republiką Czeską można uzyskać pod numerami:

Służba dyżurna Śląskiego Oddziału Straży Granicznej 24h/7:   +48 32 414 40 13

Punkt kontaktowy dla Wspólnej Placówki w m. Chotebuz 24h/7:   +48 33 854 03 69

 

Źródło/fot.: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content