play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany na kolei już od jutra. Zobacz gdzie!

today13 czerwca 2020

Background

Uwaga pasażerowie. Od jutra, kolejne kłopoty dla podróżujących pociągami po Śląsku. Zmiany dotyczą składów dojeżdżających do Wisły od strony Bielska Białej, Ustronia i Chybia.

Robią remont i wprowadzają zmiany na kolei. Tak już od jutra będzie na odcinku szlaku kolejowego między Ochodzą a przystankiem Wisła Głębce. Pasażerowie dojeżdżający do Perły Beskidów będą musieli przesiąść się na autobus.

W Bielsku- Białej na autobus zastępczy

Zamiast pociągów do Wisły będą kursować autobusy zastępcze (oznaczone jako linia czerwona) na trasie Bielsko Biała – Skoczów – Ustroń – Wisła z zapewnioną w Bielsku Białej przesiadką z pociągów z Katowic i do Katowic. Stąd, jadąc do Skoczowa, Ustronia lub Wisły należy przesiąść się w Bielsku Białej. Lokalna autobusowa linia zielona – będzie jeździć przez Goleszów, Zaborze, Chybie i Zabrzeg. Wszystko przez prace torowe które potrwają do końca wakacji.

Kolejne zmiany już od wtorku

Mniejsze zmiany, ale równie istotne dla podróżnych, także we wtorek. W godzinach 7:50-12:40 wystąpią zakłócenia w transporcie kolejowym, polegające na wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej za wybrane pociągi Kolei Śląskich na odcinku Nędza – Racibórz. Zakłócenia spowodowane są pracami napowietrznej sieci energetycznej nad torami kolejowymi. Przewidywany czas występowania zakłóceń: 1 dzień.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content