play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Zmiany na ważnej ulicy w Sosnowcu. Będą objazdy

today9 grudnia 2020

Background

Przez dwa dni, 10 i 11 grudnia, nieprzejezdny będzie fragment ulicy 3 Maja na wysokości tunelu tramwajowego. Wyłączenie z ruchu związane jest z rozpoczęciem przez wykonawcę kolejnych prac.

Zanim droga zostanie zamknięta w środę (9 grudni) rozpoczną się prace polegające na frezowaniu nawierzchni, regulacji urządzeń odwadniających, w tym studni kanalizacyjnych oraz z układaniem nowej nawierzchni bitumicznej. Jezdnia będzie zwężona, ale przejazd możliwy.

Objazd dla kierowców, jadących przez DK94 od strony Dąbrowy Górniczej poprowadzony będzie ul. Braci Mieroszewskich, al. Blachnickiego, z której następnie wjeżdża się na ul. 3 Maja. Podobne rozwiązanie rekomendowane jest dla kierowców jadących DK94 od strony Katowic. W tym przypadku kierowcy mogą jeszcze skorzystać z wcześniejszego zjazdu z DK94 w kierunku ul. Północnej i następnie ul. Frankiewicza i ul. Prusa dojechać do ul. 3 Maja.

W tym roku wykonano już pierwszą część remontu ul. 3 Maja (kierunek DK94) na wysokości tunelu tramwajowego. Wykonawca usunął zapadlisko, wzmocnił konstrukcję tunelu oraz wykonał nowe bariery. Prace pozwoliły na zabezpieczenie tej części tunelu na wiele lat. Pojawiła się także świeża warstwa asfaltu na 0,5 km fragmencie trzypasmowej jezdni. Koszt prac to 3,3 mln zł.

Dzięki pozyskaniu dodatkowych pieniędzy, w tym roku zostanie wyremontowana jezdnia po drugiej stronie tunelu. Najważniejszym zadaniem jest wykonanie uszczelnienia przerw dylatacyjnych ścian oporowych tunelu tak, by woda nie wymywała gruntu spod drogi. Do tego wzmocnione zostanie podłoże pod jezdnią, by nie osiadała. Powstają nowe gzymsy i zamontowane będą wzmocnione bariery energochłonne wzdłuż ściany oporowej torowiska. Po zakończeniu wszystkich prac ziemnych, na ponad 200 m trzypasmowej drogi, ułożona zostanie nowa warstwa asfaltu. Warte prawie 2 mln zł roboty powinny być wykonane do końca roku.

źródło: UM Sosnowcu

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content