play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany parkingowe w Bytomiu. Rozszerza się płatna strefa

today24 czerwca 2021

Background

Mała rewolucja parkingowa czeka kierowców w Bytomiu. Już od lipca wejdą w życie zmiany w strefie płatnego parkowania. Wśród nich parkometry, które pojawią się na kolejnych ulicach Śródmieścia.

W strefie wprowadzamy następujące zmiany: Na czas załatwienia spraw urzędowych bezpłatna jest godzina . W całej strefie 20 minut bezpłatne. Wszystkie urządzenia będą działały na energię słoneczną. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka różnych wariantów abonamentowych. Możliwość zakupu ich przez Internet, możliwość zakupu abonamentu na poszczególne miesiące w roku. Nie jest już tak jak do tej pory, że trzeba było kupować abonament na cały rok. Wprowadziliśmy także abonament ogólny ale ludzi, którzy nie mieszkają w strefie ale chcieliby z niej korzystać. -tłumaczy Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia i dodaje, że zmianie ulega także cennik:

Dopasowujemy się stawkami do poziomu nieco poniżej średniej regionalnej. Taka przeciętna stawka w metropolii to 3 zł/h. U nas w Bytomiu stawka będzie wynosiła 2,50. Również abonamenty mamy w większości nieco tańsza niż przeciętna wartość w metropolii. Wprowadziliśmy również nowości jeżeli chodzi o wnoszenie tych opłat. Będzie to możliwe poprzez kartę płatniczą wsuwaną do czytnika, przez płatność zbliżeniową, przez BLIK i przez aplikację.

Od lipca Strefa Płatnego Parkowania zostanie również powiększona o kolejne ulice. Tym samym liczba miejsc postojowych w strefie zwiększy się do 1250 miejsc i obejmie 54 ulice w Śródmieściu.

fot.: UM Bytom

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content