play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany w Bytomskiej Strefie Płatnego Parkowania. Tylko bezgotówkowo

today23 marca 2021

Background

Koniec z szukaniem „drobnych” w portfelu. Bytomska Strefa Płatnego Parkowania od wczoraj jest wyłącznie bezgotówkowa.

Za parking można zapłacić kartą lub za pomocą aplikacji. Co sprawiło, że władze Bytomia podjęły taką decyzję?

– W związku z wysokimi kosztami obsługi parkomatów, jeżeli chodzi o transakcje gotówkowe, dużą liczbę włamań do parkomatów i kradzieży gotówki, a także z rosnącym odsetkiem bezgotówkowo realizowanych płatności, zdecydowaliśmy, że zarówno w nowych jak i w starych parkomatach, opłaty bedą realizowane tylko bezgotówkowo – wyjaśnia w rozmowie z reporterką Radia Piekary Małgorzata Węgiel – Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

Kierowcy raczej nie będą mieli nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Tak przynajmniej wynika z ubiegłorocznych badań opinii:

– W trakcie prowadzonych w ubiegłym roku, wśród kierowców, badań opinii, okazało się, że aż 80 procent ankietowanych stwierdza, że najlepszym sposobem realizacji płatności w parkomacie za parkowanie, jest transakcja bezgotówkowa – kartą płatniczą lub za pomocą aplikacji. Taki sposób realizacji płatności jest szybki, wygodny dla mieszkańców, a także dużo bezpieczniejszy w czasie pandemii koronawirusa – dodaje rzecznik bytomskiego magistratu Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Obecnie w bytomskiej strefie płatnego parkowania znajduje się  ponad 70 parkomatów. Latem będzie ich więcej – o kolejne 100.

Parkowanie pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowa jest płatne w dni robocze w godzinach od 9.00 do 17.00 z wyjątkiem parkingu pod Urzędem Miejskim. Tam opłaty są pobierane są w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 17.30, a od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00. Petenci Urzędu Miejskiego mogą jednak skorzystać przez pierwszą godzinę parkowania z biletu zerowego.

 

Fot. MZDIM Bytom

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content