play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji UM w Bytomiu

today21 kwietnia 2021

Background

Zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Można odbierać dowód rejestracyjny i dokonywać zmian w dokumentach również tylko po wcześniejszym umówieniu. W podobny sposób załatwia się sprawy związane z prawem jazdy.

Od poniedziałku Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu wznowi możliwość przerejestrowania pojazdu. Osoby, które się do tego przymierzają proszone są jednak umówienie wizyty przez Internet. Ze względu na występujące jeszcze przypadki koronawirusa wśród pracowników Wydziału Komunikacji i związane z tym ograniczenia, nadal nie będą wydawane bilety porządkujące kolejkę petentów.

Komunikat bytomskiego ratusza przypomina też, że można odbierać dowód rejestracyjny i dokonywać zmian w dokumentach również tylko po wcześniejszym umówieniu. W podobny sposób załatwia się sprawy związane z prawem jazdy. Urzędnicy zachęcają do korzystania ze skrzynki podawczej te osoby, które muszą zachować 30-dniowy termin zgłoszenie kupna pojazdu zarejestrowanego w kraju. Wcześniej trzeba pobrać z Internetu lub w Punkcie Informacyjnym formularz, który po wypełnieniu wkłada się do opisanej koperty wraz z ksero dowodu zakupu. Dokumenty można też wysłać pocztą.

 

fot. zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content