play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Zmiany w harmonogramie szczepień. Dostawy mniejsze niż planowano

today18 stycznia 2021

Background

Mniej szczepień bo mniejsze dostawy – przez kilka tygodni producent preparatów przeciw COVID19 modernizować będzie belgijską fabrykę – trzeba zmienić harmonogramy szczepień w krajach Unii Europejskiej.

Szczepienia przeciw COVID19 zwolnią. Wszystko przez to, że mniej preparatów dostarczy firma Pfizer. Producent zapowiedział, że na przełomie stycznia i lutego tymczasowo spowolni dostawy do państw Unii Europejskiej. Tłumaczy to koniecznością modernizacji linii w jednej z belgijskich fabryk. Mimo komplikacji, szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk zapewnia, że nie zabraknie szczepionek na drugą dawkę dla osób z tak zwanej grupy 0.

Plany firmy Pfizer sprawiają jednak, że w kraju trzeba nieco zmienić harmonogram szczepień dodaje Dworczyk. Przez osłabienie tempa dostaw zamiast planowanych 330 tysięcy osób z grupy zero – będzie można zaszczepić ich 130 tysięcy.

Dotąd preparat przyjęło niespełna pół miliona osób. Trwa rejestracja najstarszych seniorów chętnych do szczepienia – zgłosiło się ich już ponad 400 tysięcy

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content