play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zmiany w Katowicach- Piotrowicach. Trwa budowa

today7 kwietnia 2020

Background

Uwaga kierowcy. Szykują się kolejne zmiany w Katowicach- Piotrowicach. Tu trwa budowa tunelu pod ulicą Kościuszki.

Budują tunel i stąd kolejne zmiany szykują się w okolicy Armii Krajowej i Kościuszki w Katowicach- Piotrowicach. Tamtejszy magistrat informuje, że trwają prace kanalizacyjne i stąd zmiany.

Co się dzieje?

Wykonawca przystępuje do kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w ramach inwestycji przebudowy węzła drogowego na DK81. W ostatnich tygodniach wykonawca prace kanalizacyjne realizował w ciągu ul. Armii Krajowej, które teraz będzie kontynuował po drugiej stronie jezdni. Ponadto wykonywane będą roboty związane z konstrukcją drogi, chodnika, przystanku autobusowego i sieci teletechnicznej.

Zmiany dla kierowców

Stąd, w połowie kwietnia wyłączony z ruchu zostanie pas od Piotrowic do Ligoty. Fragment Armii Krajowej będzie jednokierunkowy. Kierowcy będą musieli jechać objazdem – od Ligoty skręcić w Małachowskiego. Ruch w stronę Ligoty będzie możliwy ulicą Armii Krajowej. Zmiany obowiązywać będą przez najbliższe cztery tygodnie. Po zakończeniu tego etapu prac wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne także od strony Piotrowic.

Duża inwestycja

Ww ramach inwestycji o wartości 73,4 mln zł powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają od początku 2018 roku i zakończą się w III kwartale tego roku. „Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej”, mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa i też w drugą stronę – nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu. W tym miejscu powstanie także dwupasowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą. To wszystko docelowo sprawi, że po Katowicach będzie się podróżowało szybciej i bardziej komfortowo.

Przypomnijmy, że na DK81 trwa przebudowa dwóch dużych węzłów drogowych o wartości ponad 320 milionów złotych, z czego 260 milionów złotych – to pozyskane dofinansowanie zewnętrzne.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content