play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Katowicki Wydział Uprawnień Komunikacyjnych ze zmianami

today20 lutego 2020

Background

Piętrowe kolejki i kilka godzin czekania. To codzienność w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych w Katowicach. By nie było tłumów i by nie czekać, władze Katowic zachęcają do korzystania z Internetu.

Kilka godzin czekania by zarejestrować auto. To norma w Katowicach. Wydział Uprawnień Komunikacyjnych przy Francuskiej codziennie oblegany jest przez chętnych. Tylko w ubiegłym miesiącu w samym tylko referacie rejestracji pojazdów zgłoszono ponad dziewiętnaście tysięcy spraw.

Lepiej przez Internet

Władze Katowic za całą sytuację obwiniają.. mieszkańców. Jak przekonuje wiceprezydent Katowic, Jerzy Woźniak, chętni tłumnie przychodzą tuż po otwarciu urzędu, pobierają numerki w kolejkomacie – i ten momentalnie się zapycha.

 • cover play_arrow

  Katowicki Wydział Uprawnień Komunikacyjnych ze zmianami Adam Złotorowicz

Władze Katowic tym samym zachęcają do korzystania z internetowej platformy. Dzięki niej można ogarnąć wiele spraw i przy okazji umówić się na konkretną godzinę.

Internet lekiem na bolączki mieszkańców?

Jednym z podstawowych narzędzi na stronie urzędu jest możliwość zarezerwowania wizyty by zarejestrować pojazd. To rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w Gliwicach, od niedawna wprowadzono je także w Rudzie Śląskiej. By to zrobić, wystarczy wejść na stronę https://iflow.umk.um.katowice.pl/calendar/10 i tam się zarejestrować.

Dodatkowo, jak przekonuje  naczelnik Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych, Beatrycze Szymecka, można kilka innych spraw ogarnąć nie wychodząc z domu.

 • cover play_arrow

  Katowicki Wydział Uprawnień Komunikacyjnych ze zmianami Adam Złotorowicz

Dodatkowo, niektóre wnioski można złożyć poprzez elektroniczną platformę SEKAP.

Piętrowe kolejki w wydziale

A w katowickim wydziale czekać trzeba rzeczywiście długo, co potwierdzają naszemu reporterowi ludzie w poczekalni wydziału.

 • cover play_arrow

  Katowicki Wydział Uprawnień Komunikacyjnych ze zmianami Adam Złotorowicz

Chętnych w katowickim urzędzie jest bardzo dużo osób. Tylko w ubiegłym miesiącu w referacie rejestracji pojazdów zgłoszono ponad dziewiętnaście tysięcy spraw. W całym ubiegłym roku – obsłużono blisko ćwierć miliona mieszkańców.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content