play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Piekarach Śląskich! „Zdarzało się, że pacjenci byli odsyłani do domów”

today5 lipca 2021

Background

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Piekarach Śląskich. To reakcja władz miasta na skargi pacjentów, którzy nie byli zadowoleni ze świadczonych usług. Zdarzało się, że pacjenci byli odsyłani do domów lub udzielano im tylko teleporady.

– Było bardzo dużo skarg, dlatego zajęliśmy się reorganizacją. Zarządzenie pierwsze dotyczy zakazu udzielania teleporad, chyba że zażyczy sobie tego pacjent. Druga rzecz to karty jakości usług. Płacimy za dyżury spore pieniądze i mamy nadzieję, że mieszkańcy będą z opieki zadowoleni   – zapewnia zastępca prezydenta Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

Problem polega na tym, że szereg lekarzy złożyło już wypowiedzenia. – Lekarze poczuli się urażeni, że mamy wobec nich wymagania i złożyli wypowiedzenia. Przyjęliśmy je i zaakceptowaliśmy. Zreorganizujemy nocną i świąteczną opiekę, mam nadzieję, że nie trzeba będzie uciekać do innych miast i mieszkańcy Piekar będą zadowoleni – dodaje Turzański.

Trwa teraz kompletowanie załogi. Nocna i świąteczna opieka medyczna w Piekarach Ślaskich jest świadczona w budynku Szpitala Miejskiego.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content