play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Strzelców Bytomskich – pojedziemy szybciej

today7 lipca 2020

Background

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Strzelców Bytomskich – pojedziemy szybciej. Limit prędkości dozwolonej zostanie podniesiony z 50 km/h do 70 km/h. Ponadto wprowadzona zostanie również jazda „na suwak”.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów odpowiedział na apele mieszkańców i podjął decyzję o wprowadzeniu jazdy „na suwak” w miejscach, gdzie dotychczas tworzyły się zatory. Taka organizacja ruchu ma upłynnić jazdę. Ponadto podjęto również decyzję o podniesieniu limitu prędkości z 50 km/h do 70 km/h – na odcinku od wzniesienia na wysokości ROD „Malwa” do wiaduktu kolejowego PKP na Witorze. Z wyłączeniem odcinków dojazdowych do ronda „NSZZ Solidarność” oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Odrzańską do wzniesienia.Wprowadzono także możliwość zawracania z obu wlotów ul. Strzelców Bytomskich na skrzyżowaniu z ul. Węglową. To rozwiązanie ma ułatwić ruch do i z ogródków działkowych i hoteli zlokalizowanych w tym rejonie.

W związku ze zmianami, kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia, ponieważ konieczne będzie wdrożenie nowego oznakowania pionowego, poziomego i przeprogramowania sygnalizacji na skrzyżowaniach do wyższych prędkości. Prace z tym związane już trwają. Jak zapowiada Paweł Wittich, wdrożenie zmian dotyczących zanikania pasa ruchu oraz podniesienia limitu prędkości planowane są między 9 a 12 lipca z zastrzeżeniem sprzyjających warunków atmosferycznych.

Po wprowadzeniu zmian, policja będzie sprawdzać, czy kierowcy jadący w stronę Tarnowskich Gór stosują się do jazdy na suwak.

 

źródło: bytom.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content