play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Zmiany w systemie pobierania wymazów w Szpitalu nr 1 w Bytomiu

today11 maja 2020

Background

Zmiany w systemie pobierania wymazów w Szpitalu nr 1 w Bytomiu. Te wprowadzone zostają od dzisiaj i mają skrócić czas oczekiwania na pobranie wymazu oraz poprawić komfort oczekujących.

Już od dzisiaj, pobieranie wymazów od osób, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem przy Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu (przy al. Legionów 49) będzie możliwe tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej i umówieniu się na konkretną godzinę.

Wymazy są pobierany o godzinie 10.00, 15.00 i 20.00. Rejestracja na dany dzień będzie prowadzona w godzinach od 8.00 do 11.00 pod numerem telefonu 606 326 535.

Punkt poboru wymazów działający przy Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu (przy al. Legionów 49) funkcjonuje nadal jako jedyne miejsce w Bytomiu i jedno z niewielu w regionie, gdzie osoby zaniepokojone zaobserwowanymi u siebie objawami mogą poddać się testom na obecność koronawirusa.

Należy jednak pamiętać o zachowaniu wszystkich środków ostrożności. Osoby wybierające się do szpitala nie powinny korzystać z komunikacji publicznej, a czekając na badanie jak najdłużej pozostawać w samochodzie. Ponadto, przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

 

źródło: UM Bytom
zdjęcie: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content