play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Zmodyfikowane rządowe obostrzenia. Jak to wygląda w praktyce?

today2 kwietnia 2020

Background

Zmodyfikowane rządowe obostrzenia, to odpowiedź na ciągle rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Zgodnie z ostatnimi danymi prezentowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w kraju potwierdzono już 2554 przypadki COVID-19.

Wprowadzili nowe ograniczenia i od razu zmienili. Zmodyfikowano obostrzenia w związku z epidemią. Jak czytamy na rządowej stronie, wprowadzono wyjątki dla aptek i stacji benzynowych jeśli chodzi o „godziny dla seniora”. Rozszerzono też listę osób, które mogą pozostać w zamykanych hotelach.

I tak, z regulacji dotyczących obsługi osób powyżej 65 roku życia wyłączono stacje benzynowe. Ale nadal obowiązuje tam zasada „trzy osoby na jedną kasę”, tak jak w pozostałych sklepach. Apteki natomiast w „godzinach dla seniora”, czyli od 10.00 do 12.00 będą mogły obsługiwać także pozostałych klientów, jeśli nabycie leku będzie dla nich konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia. 

Hotele i inne miejsca noclegowe pozostają zamknięte. Wyjątki to osoby na kwarantannie, personel medyczny, osoby w delegacji i podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz te, które były zakwaterowane przed 31 marca. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content