play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Znaczny wzrost zachorowań. Najwięcej znów na Śląsku

today13 czerwca 2020

Background

440 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej znów na Śląsku. W naszym województwie zakaziło się dwieście dziewięć osób.

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia przynosi informacje o 440 kolejnych zakażonych. Najwięcej, 209 przypadków, to mieszkańcy województwa śląskiego.

Nie tylko u nas

Drugie na liście mazowieckie – notuje przyrost o 66 przypadków, łódzkie – o 37. Ministerstwo zdrowia informuje też o śmierci kolejnych piętnastu leczonych w szpitalach w całym kraju pacjentów. wśród nich – pięć osób leczonych w regionie. W szpitalu w Raciborzu zmarły trzy osoby, w Tychach i Zawierciu po jednej. To oznacza, że liczba zgonów od początku epidemii wrosła do tysiąca dwustu trzydziestu siedmiu. Zakażonych jest już ponad 29 tysięcy osób.

Kto na Śląsku?

Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach kolejnych mieszkańców naszego województwa: 82 pracowników kopalń, 11 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 81, najmłodszy 29 lat), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 65, najmłodszy 27 lat), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu raciborskiego (najstarszy 83, najmłodszy 8 lat), 2 mieszkańców Orzesza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (2 dzieci i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 4 mieszkańców Katowic (nastolatek, młody mężczyzna oraz 2 kobiety: starsza i w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców powiatu będzińskiego, 3 mieszkanek Sosnowca (2 młode i w średnim wieku), 3 mieszkanek Częstochowy (młoda, starsza i w sile wieku), starszego mieszkańca Lublińca, starszej mieszkanki Jaworzna, 8 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 90, najmłodszy 59 lat), mieszkańca Siewierza w sile wieku, 2 kolejnych mieszkańców Bytomia (młoda kobieta i starszy mężczyzna), 3 mieszkańców Rybnika (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w średnim wieku i w sile wieku), 38 mieszkańców (trwa weryfikacja miejsc zamieszkania), 2 mieszkańców Żor (młoda kobieta i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (starszy i w średnim wieku), starszej mieszkanki powiatu pszczyńskiego, 3 kolejnych mieszkańców powiatu raciborskiego (nastolatek, młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 kolejnych mieszkańców Rybnika (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), 9 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 42, najmłodszy 9 lat), 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Tychów (dziecko i starsza kobieta), 2 kolejnych mieszkanek powiatu cieszyńskiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żor w sile wieku, mieszkańca Mysłowic w średnim wieku oraz 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (młody i w sile wieku).

Kolejni pokonali wirusa

109 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 5 z nich wymagało hospitalizacji, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 88 lat – to mieszkanka powiatu tarnogórskiego, a najmłodszy ma rok i mieszka w powiecie lublinieckim. W sumie w województwie śląskim wyzdrowiało już 2799 mieszkańców.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content