play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Znalazła 20 tysięcy złotych na stacji. Zobacz, co z nimi zrobiła

today19 lutego 2020

Background

Prawdziwą uczciwością i postawą godną naśladowania wykazała się pracująca na stacji benzynowej przy autostradzie A4 w Jaworznie Pani Donata. Kobieta na terenie stacji znalazła zwinięte w rulon pieniądze w kwocie ponad 20 tys. złotych. Niezwłocznie je zabezpieczyła i przekazała policji. Dzięki temu zguba wróciła już do ich właściciela -mieszkańca Podkarpacia, który dopiero kilkaset kilometrów od Jaworzna zorientował się, że zgubił pieniądze i nie liczył na ich odzyskanie.

Miesiąc temu Pani Donata podczas wykonywania swoich obowiązków znalazła na terenie stacji paliw przy autostradzie A4 pieniądze zawinięte w rulon. Zabezpieczyła je i natychmiast zadzwoniła na policję. Przybyły na miejsce patrol zabezpieczył gotówkę w kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Analiza monitoringu ze stacji i rozmowy ze świadkami pozwoliły na odnalezienie właściciela pieniędzy. 35-letni mieszkaniec Podkarpacia tłumaczył mundurowym, że dopiero kilkaset kilometrów od Jaworzna zorientował się, że stracił pieniądze. Mężczyzna stracił również nadzieję, że się odnajdą.

Komendant Miejski Policji w Jaworznie młodszy inspektor Krzysztof Gałuszka spotkał się i pogratulował mieszkance miasta. Postawa Pani Donaty niewątpliwie zasługuje na dużą aprobatę. To właśnie dzięki jej reakcji i uczciwości pieniądze powróciły do właściciela. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content